Cieszę się do tych serów!

Magdalenka

Serowarnię Magdalenka poznałam już dobrych kilka lat temu. Osobiście też poznałam jej szefową Magdę, z którą przez te kilka lat mogłam współpracować, przy okazji różnych imprez i targów kulinarnych. Na ich produktach opierałam po części  menu w mojej knajpce, a Magda zamawiała ode mnie ciasta i pasztety. Teraz w mojej lodówce nie może zabraknąć ręcznie robionego masła, jogurtu greckiego, serów różnych czy śmietany. Zwłaszcza że zaczął się sezon na śledzika, śmietana kremowa, tłusta, będzie w sam raz :)Moim najukochańszym serem jest owczy pleśniowy, który dojrzewa 6 miesięcy. Od środka delikatny, w kierunku skórki coraz bardziej pikantny, rozpływa się w ustach. Można go jeść solo (nie napiszę ile potrafię zjeść na raz) a można robić z nim sałatki czy makarony.

Ser owczy pleśniowy.

Poza moim ulubionym pleśniakiem, możecie nabyć oscypki, bryndzę, kozie twarożki, krowie twarożki i mieszanki z kozich, owczych i krowich mlek. Wiadomo, część zależy od sezonu, który teraz będzie najlepszy na owcze mleko, jak mówią znajomi górale 🙂 Na Wielkanoc najlepsze sery owcze 🙂 Polecam Wam również domowe masło, delikatne i świeże. Mnie niestety nie podchodzą masła od babek z tyłu, ze stołów,te bardzo krowie wręcz oborze (nie wiem czy to nie nowe słowo) w smaku i zapachu. Magdalenkowe jest dla mnie w sam raz…Ładnie się topi i wychodzi z niego pyszne masło klarowane.

Serki parzone.

Jeżeli jeszcze nie jesteście głodni, to powiem Wam, że w Magdalenkach są też ciasta. Pyszne, domowe. Mnie najlepiej smakuje beza, rozpływa się w ustach, ale małe, kruche ciasteczka też są genialne.

Na słodko.
Kruche ciasteczka

W ofercie maja też sałatki, barszcze, żurki, chleby na zakwasie, wędliny, żurawiny, konfitury i inne. Wszystko dobierane z wielką dbałością samej szefowej.

Barszcze, żurki, itp.
Różne pyszności.

Z Magdalenką można też zorganizować warsztaty serowarskie, zakończone certyfikatem, dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Fajna sprawa, a pisała o niej Ania z Piotrkiem, z bloga : Życie od Kuchni.

Obecnie Magdalenka ma dwa sklepy w Krakowie: Stary Kleparz, kiosk nr. 40 i Plac Imbramowski, nr. 73 i 74. Serowarnia Magdalenka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *